Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 15:57 Bu haber 198 kez okundu
 
Bakırköy'de sağlık emekçileri için anıt yapılıyor
Bakırköy Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle cansiperhane çalışan sağlıkçılarımız ve bu süreçte hayatını kaybeden sağlık çalışanları için ‘Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı’ yaptırıyor.
SANAT Haberi
Bakırköy'de sağlık emekçileri için anıt yapılıyor

Bakırköylü heykeltıraş Dilşad Akçayöz tarafından yapımına başlanan anıt, yaklaşık sekiz metre yüksekliğinde üç metre çapında olacak. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını süresince en ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarına atfedilen anıtın İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi girişindeki alana konulması planlanıyor.

‘Sağlık Çalışanlarına Saygı Anıtı’ hakkında açıklamalarda bulunan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Bakırköy’ün Kültür ve Sanat hayatının başkenti olduğunu vurgulayarak, saygı anıtı ile sanatın bir kolu olan heykelciliğin bir gereğini yerine getirerek, sağlık çalışanları için hem vefa, hem teşekkür hem de bir hatıra olmasını amaçladıklarını söyledi. Kendisi de Tıp Doktoru olan Dr. Bülent Kerimoğlu pandemi süresince ülkemizde 100’ün üzerinde sağlık çalışanın hayatını kaybettiğini belirterek devam ettiği açıklamasına şöyle devam etti: “Hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarını rahmetle anıyoruz. Bu dönemde tüm sağlık emekçilerini ayakta alkışladık ama sadece alkışlamak yetmez onlara vefa ve teşekkür borcumuz var. Hemen her yüzyılda bir dünyayı etkileyen bir salgın ile karşı karşıya kalıyoruz. Heykeltıraş Dilşad Akçayöz ile anıt üzerine konuşurken yapılacak anıtın yüzyıl sonrasında bile bugünleri anlatacak ve hatırlatacak bir heykel olmasını istediğimi söyledim. Bakırköy’ün hem Kültür Sanat Başkenti olması hem de benim bir hekim olmam böyle bir anıtın Bakırköy’de yapılmasını daha anlamlı kıldı.”

 

 

Kaynak: (ŞB) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bakırköy'de, sağlık, emekçileri, için, anıt, yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı