Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 15:43 Bu haber 335 kez okundu
 
Karacabey’de yıkım çalışmaları son sürat
Karacabey Belediyesi, kent genelinde görüntü kirliliğine neden olan ve aynı zamanda kötü amaçla kullanımlara da sebebiyet verebilen metruk binaların yıkımına tam gaz devam ediyor. Yıkılan binaların olduğu alanlar ise düzenlenerek, otopark ihtiyacı için kullanılıyor.
ÇEVRE Haberi
Karacabey’de yıkım çalışmaları son sürat

Karacabey Belediyesi’nin kent genelindeki metruk binalarla kararlı mücadelesi sürüyor. Kent genelinde son 1 ayda 6 metruk bina yıkılırken, son olarak Hamidiye, Ovahamidiye, Selimiye, Albullahpaşa ve Yolağzı mahallelerinde yıkımlar gerçekleşti. Kent genelinde harabeye dönen, kullanılmayan ve bu durumdan dolayı görüntü kirliliğine neden olan metruk binaların, istenmeyen görüntülere de neden olmaması için çabalayan belediye ekipleri, bina sahipleri ile gerekli prosedürleri gerçekleştirerek yıkım işlemini gerçekleştiriyor. Belediye ekipleri, yıkımları gerçekleştirdikten sonra gerekli düzenlemeleri de yaparak, buraların yeni bina yapılana kadar açık otopark olarak hizmet vermesini sağlıyor.

Tek tek çözülüyor

 

Belediye Başkanı Ali Özkan, kent genelinde bu tip binaların yıkımlarının devam edeceğini belirterek, “Karacabey Belediyesi olarak, son dönemde bir taraftan salgına karşı önlemlerimizi tüm hızıyla sürdürürken, bir taraftan da kentimizdeki çeşitli sorunların çözümü için çalışmalar yürütüyoruz. Bu konuda metruk bina sorununu çözmek için de uzun zamandır önemli adımlar atmaktayız. Son 1 ayda 6 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Bina sahipleri ile diyaloğa geçerek gerekli prosedürleri sağlayıp, zaman kaybetmeden yıkım işlemini tamamlıyoruz. Bu yöndeki kararlı mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.
 
Kaynak: (ŞB) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Karacabey’de, yıkım, çalışmaları, son, sürat,
Yorumlar
Haber Yazılımı