Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 07:18 Bu haber 95 kez okundu
 
Kentin turizm potansiyeli masaya yatırıldı
Diyarbakır’da ticari anlamda faaliyet yürüten otel genel müdürleri, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret ederek, kentin turizm potansiyelini masaya yatırdı.
- Haberi
Kentin turizm potansiyeli masaya yatırıldı

Diyarbakır’da ticari anlamda faaliyet yürüten otel işletmecileri ve yöneticileri Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı ile bir araya geldi. Başkanlık makamında gerçekleşen ve kentin turizm potansiyelinin masaya yatırıldığı buluşmada Diyarbakır Ticaret ve Sanayi (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya ile Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal’da yer aldı.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya, önümüzdeki 10 yılda kentin turizm açısından bayağı bir ilerleme yaşayacağını ve bu ilerlemenin en fazlada otel işletmelerine yansıyacağını belirtti.

‘Diyarbakır turizm anlamında zengin bir içeriği barındırıyor’

Diyarbakır turizmin kategorik alanları içinde birçok şeyi sunabilecek bir özgünlüğünün bulunduğuna dikkat çeken Mızraklı, “ Bütün bunlarla beraber Türkiye’nin şuanda turizmde mesafe almış diğer kentleriyle karşılaştırıldığımızda da onlardan çok zengin bir içeriği barındırıyor. Tarihi anlamda toprağın üstünde olanlar var, toprağın altında kalanlar var ve suyun altında kalanlar var. Dışarıdan gelenlere karşı sıcak bir hazırlık içinde olmamız gerekiyor. Kentte tarihi güzellikleri görmeye ve gezmeye gelenlerin beklentilerinin karşılanması gerekiyor. Bu konuda otel işletmelerine büyük bir rol düşüyor.” ifadelerini kullandı.

Özellikle Çınar Zerzevan Kalesi yolu ve turistik işletme çalışmalarının da konuşulduğu ziyarette katılımcılar düşüncelerini dile getirme imkânı buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kentin, turizm, potansiyeli, masaya, yatırıldı,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı