Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 10:28 Bu haber 195 kez okundu
 
'Koronavirüs' farkındalık tişörtleri yoğun ilgi görüyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, Başkent'te artan Covid-19 vakalarına dikkat çekmek için hazırladığı "Koronavirüse Karşı Dikkat! Maske-Mesafe-Temizlik" yazılı tişörtleri vatandaştan yoğun ilgi gördü. Başkentlilerin yoğun olarak kullandığı AŞTİ, Dikimevi ANKARAY İstasyonu, Batıkent Metro İstasyonu ile Hacı Bayram-ı Veli Camii önü ve Güvenpark’ta gerçekleşen dağıtımdan sonra Mamak, Pursaklar, Polatlı, Beypazarı, Çubuk, Elmadağ, Kızılcahamam, Akyurt, Gölbaşı ve Sincan’da da tişört ve maskeler dağıtıldı.
KORONA Haberi
'Koronavirüs' farkındalık tişörtleri yoğun ilgi görüyor

 Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından koronavirüs salgınına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla tasarlanan tişörtler Başkentliden tam not aldı. Üzerinde "Koronavirüse Karşı Dikkat! Maske-Mesafe-Temizlik" yazan binlerce tişört AŞTİ, Dikimevi ANKARAY İstasyonu, Batıkent Metro İstasyonu ile Hacı Bayram-ı Veli Camii önü ve Güvenpark’tan sonra şimdi de Mamak, Pursaklar, Polatlı, Beypazarı, Çubuk, Elmadağ, Kızılcahmam, Gölbaşı, Akyurt ve Sincan’da da dağıtıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, konu ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından “Gelin tişörtlerimizi gönüllü olarak üstünüzde taşıyın, hep birlikte salgınla mücadelemizi güçlendirelim” çağrısı üzerine vatandaşlar da kampanyaya destek verdi.

Tüm ilçelere farkındalık tişörtleri dağıtılacak

Salgınla mücadele kapsamında Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarla birçok tedbir alındığını belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, başlatılan farkındalık kampanyasının da tüm ilçelere ulaşmasını sağlayacaklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Büyükşehir Belediyesi olarak, belediyenin tüm imkanlarıyla koronavirüs salgının yayılmasındaki artışa paralele olarak her alanda mücadelemizi sürdürüyoruz. Belediyemiz tarafından vatandaşlarımızda farkındalık oluşturmak amacıyla "Koronavirüse karşı dikkat" temalı tişörtler tasarladık. Binlercesini beş merkezde dağıttık. Mamak ve Pursaklar meydanında da dağıtımımızı tamamladık. Nallıhan'dan Şereflikoçhisar'a kadar diğer ilçelerimize de ulaştıracağız. Vatandaşlarımızın bu tişörtleri kullanmalarını ve bilinç düzeylerini biraz daha artırmalarını talep ediyoruz."

Herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz

Tedbirin önce kendimizden başladığının altını çizen Koç, kişisel temizliğe önem vermenin de her şeyden önemli olduğunu belirterek şunları aktardı:

"Herkesi kalabalıklardan kaçınmaya, sosyal mesafeleri korumaya, maske kullanmaya, kullanılmış maskeleri usulüne uygun şekilde imha etmeye davet ediyoruz. Kişisel temizlik her şeyden önemli. Mesafeyi korursak mesafeler bizi yakınlaştıracak, kişisel temizliğimize önem verirsek salgının yayılmasını önleyeceğiz. Herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bu tişörtlerinde bu amaca hizmet etmesini, farkındalığı artırmasını hedefliyoruz."

Çalışmaların pandemi sürecinde aralıksız olarak devam ettiğini belirten Zabıta Şube Müdürü Veda Oğan ise şu bilgileri verdi:

“Ankara genelinde sosyal farkındalık yaratmak amacıyla tişörtlerimizle dikkat çekmek için dağıtımlarda bulunuyoruz. Vatandaşlardan çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Bu zorlu süreci hep birlikte aşacağımızı düşünüyoruz.”      

Büyükşehirden örnek olacak bir kampanya daha tam not aldı

Kampanyadan memnun olan ve dağıtılan tişörtleri giyen 7’den 70’e her yaştan Başkentli, koronavirüs salgınında yaşanan artışa dikkat çeken farkındalık çalışması için Büyükşehir’e teşekkür etti.

Başkentliler, salgına karşı hazırlanan kampanya hakkında düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

-Melek Balaban: Çok güzel düşünülmüş bir çalışma olmuş. Çok memnun oldum. Bizleri düşündüğünüz için teşekkür ediyorum.”

-Evren Gürcan: “Doğru çok yerinde düşünülmüş bir uygulama olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

-Barış Aykut Gökdemir: “Koronavirüsün başından beri Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmaları takip ediyorum. Bu da güzel bir farkındalık çalışması olmuş. Türkiye’de bir ilk olduğunu sanıyorum. Koronavirüs salgınına karşı yapılan projeler için Mansur Başkan ve ekibine teşekkür ederim.”

-Kutlay Sivri: “Çok başarılı bir farkındalık kampanyası olmuş. Taksi esnafıyım bu tişörtü aracımda kullanacağım.  Yapılan çalışmalardan dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

-Gül Seher Kaçar: “Mükemmel bir çalışma olmuş. Farkındalık yaratmak için yerinde bir uygulama. Mansur başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Çok duyarlı bir Belediye Başkanımız, Ankara’nın sesi hepimizin sesi oluyor, iyi ki var diyorum.”

-Ali Koca: “Çok başarılı bir çalışma olmuş, memnun olduk. Herkesin kendisini virüsten koruması gerekiyor. Teşekkür ediyoruz.”

-Zeynep Temel: "Hiç kimsenin virüsün ne kadar tehlikeli olduğunun farkında olmadığını düşünüyorum. Bu çok güzel bir etkinlik olmuş. İnsanlar bu sayede olayın ciddiyetinin farkına varırlar. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bu kampanyadan ötürü çok teşekkür ediyorum. İnşallah insanlar ne anlatılmak istendiğini anlar."

-Selami Özcan:"Mansur Başkan'a teşekkür ediyoruz. Bu farkındalığın oluşturulması lazımdı. Tişört üzerinde de belirtildiği gibi mesafe, maske çok önemli. Sağlığımız için ne gerekiyorsa hep beraber kurallara uymalıyız."

-Hüseyin Zeybek: "Çok teşekkür ederim Büyükşehir Belediyesi çok güzel hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyesi'nden çok memnunuz."

-Furkan Kara: "Bu farkındalık kampanyasının etkili olacağını düşünüyorum. İnsanların artık sosyal mesafe kurallarına uymaları gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ediyorum."

-Yasemin Duran: "Belediyemizin bizi düşünüyor olması güzel bir şey. Bence farkındalık yaratacaktır bu etkinlik. Büyükşehir Belediyesi bizim için elinden geleni yapıyor, teşekkür ediyoruz."

-Duran Vinç "Çok güzel bir farkındalık çalışması olmuş. Pursaklar'da da koronavirüs salgını çok yayıldı. Mansur Başkan güzel bir iş yapmış, teşekkür ediyorum."

-Gökmen Kılıç: “Bu tarz çalışmaların daha da yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Belediyemize teşekkür ediyorum.”

-Bülent Sarı: “Güzel bir uygulama olmuş. Ben Almanya’da yaşıyorum. Böyle bir çalışma görmedim. Çok teşekkür ediyoruz.”

Anıl Olcay: "Çok memnunum Büyükşehir belediye Başkanımızdan. Duyarlılıklarına çok teşekkür ediyorum."

Mehmet Güner: "Vatandaşın daha dikkatli olması gerekiyor.  Bu organizasyon da çok güzel olmuş."

Tuncer Açıkgöz: "Çok teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetleri takdirle karşılıyorum. İnsanlar da artık inşallah dikkat ederler."

Satı Biçer: "Çok güzel bir uygulama. Etkili olacağını düşünüyorum. Sosyal mesafeye uyacaklarına inanıyorum. Mansur Başkan'a teşekkürler."

Kaynak: (ŞB) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 'Koronavirüs', farkındalık, tişörtleri, yoğun, ilgi, görüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı