Yazı Detayı
19 Haziran 2020 - Cuma 15:37 Bu yazı 367 kez okundu
 
Şehirlerin Nabzı Turizmin Saklı Cennetinde Atıyor
Semra Aman Akyürek
adminSB1
 
 

Ege ve Marmara’ya uzanan kıyısı ve göz kırpan güzelliği ile çağırır Balıkesir herkesi.

Balıkesir; Deniz, Kültür, Termal, Doğa ve Ekoturizm gibi birçok turizm çeşidinin yanında gastronomi turizmi ile de rekabet gücüne sahip eşsiz bir güzelliği içinde barındırır. 81 il arasında Tarım ve hayvancılığın kalbi Balıkesir’de atar. Şehirlerin nabzını her konuda ayrıca tutar. Tüm şehirlerin insanını albenisi ile çeker 20 ilçesine…

Balıkesir bir ay parçası, ilçeleri ise yıldızlarıdır. Her biri turizm açısından ayrı renklere hâkim ve 20 ilçemizde parlayan yıldızlardır.

Şimdi diyoruz ki; “Vakit turizm vakti” Turizmin gözdesi olabilecek kahverengi bir tarihi, denizin masmavi örtüsü, göz alıcı yeşiliyle zambak ve gül kokulu sokakları ile çağırır, doğanın mucizevi etkileri ile sağlık bulur insan bu şehirde.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de bu sezon bu güzellikler ile ilgili farkındalık yaratarak turizmle ilgili atak yapma peşinde. Kapıları sonuna kadar açan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehrin 10 numaralı şehir olduğu vurgusu ile bugünlerde eksikliklerin giderildiğini ifade ederek, sık sık şu ifadeyi dile getiriyor. “On yılların ihtiyaç duyduğu dokunuşları gerçekleştiriyoruz”

Görünen o ki insanlar “evde kalmaktan” sıkıldı. 2020 yılının ikinci yarısında “En hızlı canlanan sektör turizm olacak" gibi.

Balıkesir deyince, yüzlerdeki tebessüm, kalbimizdeki sevgiyle, umut olmak geliyor insanın aklına. Ey sevgili, nabzın bu şehirde atıyor. Mevlana’nın seslenişi gibi bu şehirde sesleniyor tüm dünyaya Ne olursan ol yine gel yine gel. Muhteşem güzellikleri ile şehrimiz seni bekliyor…

 
Etiketler: Şehirlerin, Nabzı, Turizmin, Saklı, Cennetinde, Atıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı